Zwalczanie pasożytów

Zwalczanie pasożytów

Zwalczanie pasożytów

Zwalczanie pasożytów Kielce, Katowice, Gliwice, Rzeszów

Zwalczanie pasożytów

Pasożyty ludzkie, podobnie jak pozostałe pasożyty, są organizmami żerującymi na innych organizmach. Wszystkie pasożyty czerpią pokarm od swojego żywiciela przyczyniając się do zubożenia jego diety i wyniszczenia organizmu. Pozbawiają żywiciela białek, węglowodanów, tłuszczów, enzymów, mikroelementów, hormonów oraz witamin – szczególnie z grupy A i B.

Pasożyty niszczą organizm ludzki powoli i po cichu. W końcu ich celem nie jest doprowadzić żywiciela do śmierci, ale bytować w nim i czerpać z tego korzyści jak najdłużej. Niektóre pasożyty to długodystansowcy. Potrafią przetrwać w ludzkim ciele nawet 10, czy 20 lat. Na dodatek są podstępne i bardzo dobrze się ukrywają. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę również z dowiedzionego naukowo faktu, iż bytujące w nas pasożyty potrafią wpływać na naszą psychikę i zachowanie, przykładowo sterując naszym apetytem i doborem rodzaju spożywanego przez nas pokarmu (np. łaknienie na słodycze). Zwalczanie pasożytów

Dane liczbowe są szokujące

Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pasożytami zaraziło się ponad 4,5 miliarda ludzi w ciągu ostatnich 10 lat (90% ludzi na świecie jest żywicielem dla przynajmniej jednego gatunku robaków.)

A jak jest w Polsce? Szacuje się, że 80% społeczeństwa ma w sobie pasożyty. Badania przeprowadzone w ostatnich latach dowodzą, że 96% Polaków ma glistę ludzką, co najmniej 80% ma lamblie, a 38% dzieci i 17% dorosłych jest zakażonych owsikiem ludzkim. Lista pasożytów występujących w naszym organizmie jest bardzo długa, oprócz wymienionych zawiera również m.in. bąblowca, przywry, motylice, lamblie, tasiemce, włośnia krętego, węgorka jelitowego, pełzaki, amebę, filarie i wiele innych. Zwalczanie pasożytów

Jak dochodzi do zakażenia pasożytami?

Pasożytami możemy zarazić się wszędzie, ponieważ mają nieograniczone możliwości wniknięcia do organizmu żywiciela. Zarażamy się od domowników, zwierząt, pożywienia. Należy pamiętać, że domownicy zazwyczaj mają te same pasożyty, dlatego warto badać się całymi rodzinami.

Zakażenie pasożytami może początkowo przebiegać bezobjawowo lub powodować niewielkie problemy, które często zostają zlekceważone. Ostatecznie pasożyty wywołują wiele powszechnych dolegliwości, które z uwagi na pominięcie zakażenia pasożytami, są nieskutecznie leczone! Pamiętajmy, że im dłużej pasożyty przebywają w organizmie, tym trudniej jest się ich pozbyć! Zwalczanie pasożytów Katowice

Objawy wywołane pasożytami

W zależności od miejsca, w którym się ulokują, pasożyty mogą powodować bardzo groźne konsekwencje dla zdrowia a nawet życia żywiciela. Dodatkowo wydalają toksyny, które doprowadzają do zatruć i niewydolności narządów m.in. wątroby, śledziony, nerek, płuc czy mózgu. Niektóre z nich wydzielają neurotoksyny, które zaburzają przepływ impulsów wzdłuż włókien nerwowych ze wszystkimi tego konsekwencjami. Niektóre z tych toksyn potrafią doprowadzić nawet do zmian osobowości np. zwiększonego stopnia agresji, nerwowości, apatii a nawet depresji. Pasożyty, które bytują w przewodzie pokarmowym, uszkadzają błonę śluzową przewodu, doprowadzając do licznych owrzodzeń. Uszkadzają też funkcje skóry, mięśni, tkanek miękkich i kości.

Jeśli Ty lub Twoje dziecko od dłuższego czasu macie problemy ze zdrowiem i obserwujecie dolegliwości wymienione poniżej, to prawdopodobnie macie pasożyty, które koniecznie należy usunąć. Im dłużej przebywają w organizmie tym więcej wyrządzają szkód i trudniej się ich pozbyć. Zwalczanie pasożytów Gliwice

Typowe objawy zakażeń:

 • Anemia;
 • Małopłytkowość;
 • Nadwaga;
 • Brak apetytu;
 • Alergie;
 • Dolegliwości astmatyczne;
 • Ciągłe infekcje;
 • Przewlekły katar lub kaszel;
 • Biegunki, zaparcia;
 • Bóle brzucha;
 • Bóle głowy, migreny;
 • Przewlekłe zmęczenie;
 • Wypadanie włosów;
 • Słabe, łamliwe paznokcie;
 • Łatwa zmienność nastrojów;
 • Nerwowość;
 • Podwyższona temperatura ciała
  .

W laboratorium nie wykryto pasożytów a masz dolegliwości, czy to możliwe?

Diagnostyka laboratoryjna jest niedoskonała. Klasyczne badanie kału na pasożyty daje 10-15% wiarygodności, ponieważ należałoby je przeprowadzić kilkanaście razy aby trafić na dzień, w którym pasożyt akurat wydalił jaja. Często pacjent dostaje negatywny wynik, myśląc, że wszystko jest w porządku, a tymczasem pasożyty rozwijają się w organizmie dalej. Nie wykryto ich akurat w danej próbce kału.

Pozostaje jeszcze inny problem. W przypadku pasożytów, które zasiedlają inne obszary niż jelito, nie będą obecne w kale. Dotyczy to dużej części przywr, glist, tasiemców oraz lamblii, które bytują w narządach wewnętrznych (płucach, wątrobie, nerkach), mózgu, układzie krwionośnym, limfatycznym, mięśniach czy gałce ocznej.

Najskuteczniejszą metodą wykrywania pasożytów, dającą 95% skuteczności jest diagnostyka biorezonansowa.

Stosowane przez nas urządzenia do biorezonansu komórkowego pozwalają w bardzo precyzyjny sposób zdiagnozować obecność pasożytów oraz przeprowadzać terapie niszczące pasożyty w sposób bezinwazyjny i bez skutków ubocznych. Każdy pasożyt poddawany jest osobnej terapii.

Zwalczanie pasożytów obejmuje dodatkowo detoksykację organizmu z toksyn pasożytniczych oraz wzmocnienie układu immunologicznego.

Dlatego jeśli u Ciebie, Twojego dziecka bądź kogoś z Twojej rodziny występują podobne objawy, lub leczenie dotychczasowych dolegliwości nie przynosi rezultatów to konieczne jest wykonanie testu na pasożyty.

Zwalcz pasożyty z Ener Vitą

Zwalczanie pasożytów

Skontaktuj się z nami

Nasze kliniki