Wlewy witaminowe

Witamina C to inaczej kwas askorbinowy, który odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Przede wszystkim wspomaga odporność i jest skutecznym przeciwutleniaczem, który zapobiega procesom starzenia. Gromadzi się w komórkach, głównie w leukocytach, które wytwarzają przeciwciała potrzebne do walki z zagrożeniami. Udowodniono naukowo, że witamina C ma znaczący wpływ na wszystkie narządy wewnętrzne i zachodzące w nich procesy.

Glutation jest trójpeptydem, to znaczy składa się z trzech połączonych ze sobą związków: kwasu glutaminowego, cysteiny i glicyny. W organizmie człowieka występuje głównie w narządach miąższowych: wątrobie, trzustce, śledzionie a ponadto w nerkach i soczewce oka. Głównym zadaniem glutationu jest  ochrona komórek i ich mitochondriów przed zniszczeniami oksydacyjnymi.

Kwas alfa-liponowy jest naturalnie występującym w naszym organizmie kwasem tłuszczowym. To ważna substancja rozpuszczalna zarówno w wodzie, jak i w środowisku lipidowym, dzięki czemu działa równocześnie na poziomie błon komórkowych, jak też w samych komórkach i tkankach. Kwas alfa-liponowy jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, przez co zmniejsza stres oksydacyjny (jest on przyczyną większości chorób przewlekłych).

Skontaktuj się z nami

Nasze kliniki