Glutation

Glutation

Co to jest glutation?

Glutation jest trójpeptydem, to znaczy składa się z trzech połączonych ze sobą związków: kwasu glutaminowego, cysteiny i glicyny. W organizmie człowieka występuje głównie w narządach miąższowych: wątrobie, trzustce, śledzionie a ponadto w nerkach i soczewce oka.

Głównym zadaniem glutationu jest  ochrona komórek i ich mitochondriów przed zniszczeniami oksydacyjnymi.  Ale glutation nie jest jedynie antyutleniaczem – jest również elementem kluczowym w przemianach energetycznych, detoksykacji i prewencji chorób pojawiających się wraz z wiekiem. Wlewy Glutation Kielce Katowice Gliwice Rzeszów
.

Glutation spełnia trzy bardzo ważne role w organizmie:

– Przede wszystkim jest naturalnym przeciwutleniaczem, którego głównym zadaniem jest niszczenie szkodliwych dla organizmu wolnych rodników, przez co zapobiega starzeniu się i obumieraniu komórek. Ten silny atyoksydant skutecznie działa z innymi antyutleniaczami jak np. witamina C i E. Krótko mówiąc bez glutationu inne przeciwutleniacze nie zadziałają.

Zredukowany glutation jest syntetyzowany w każdej komórce organizmu przez witaminę C. Dlatego najbardziej efektywne jest podawanie glutationu we wlewach dożylnych w towarzystwie dużej dawki Witaminy C.
– Ponad to glutation stymuluje i wspomaga prawidłowe działanie układu immunologicznego poprzez zwiększenie produkcji krwinek białych , co warunkuje ich skuteczne działanie. Dodatkowo g lutation spełnia szereg innych funkcji w naszym organizmie. Uczestniczy w transporcie aminokwasów, odpowiada za produkcję koenzymów, a także jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania i rozmnażania limfocytów. Komórki te są odpowiedzialne za zwalczanie chorobotwórczych drobnoustrojów.

Układ immunologiczny funkcjonuje sprawnie tylko w organizmie, w którym poziom glutationu jest wysoki – taki organizm może skutecznie wykrywać i niszczyć bakterie, wirusy oraz komórki nowotworowe, a także zapobiegać ich namnażaniu się. Glutation umożliwia skuteczną walkę z chorobami i wspomaga proces samoleczenia.

– Glutation ma działanie detoksykacyjne, co jest szczególnie istotne dla współczesnego człowieka narażonego na zanieczyszczenia środowiska naturalnego, spożywanie żywności produkowanej lub konserwowanej z użyciem środków chemicznych czy kontakt z różnymi toksynami. Glutation pomaga usunąć toksyny nawet do 60%. Oczyszcza organizm z metali ciężkich, herbicydów, pestycydów, toksycznych składników dymu tytoniowego i innych szkodliwych substancji.

Najważniejszą funkcję w oczyszczaniu organizmu z toksyn pełni wątroba, a właśnie glutation odpowiada za jej prawidłową pracę. Dlatego też niskie stężenie glutationu upośledza pracę wątroby – w efekcie prowadzi do kumulowania się niebezpiecznych toksyn i zatruwania organizmu.

Glutation ma również ogromne  znaczenie w leczeniu nowotworów. Oprócz wspomnianych właściwości antyoksydacyjnych oraz produkcji ochronnych limfocytów posiada jeszcze jedną cechę – stanowi naturalną ochronę organizmu przed szkodliwym działaniem chemio- i radioterapii.

Komórki nowotworowe nie są zdolne do produkcji glutationu. Obniżone stężenie substancji w chorych komórkach zwiększa ich wrażliwość na efekty leczenia onkologicznego. Z kolei wysoki poziom glutationu w zdrowych komórkach osłabia skutki uboczne leków antynowotworowych (m.in nudności, wymioty, biegunkę czy też wypadanie włosów). Wlewy Glutation Kielce Katowice Gliwice Rzeszów

Dobroczynne działanie Glutationu

Glutation przyczynia się do: 

 • regeneracji komórek narządów, w których występuje, usuwanie wolnych rodników,
 • wspomaga funkcje komórek układu immunologicznego.
 • wspiera rozpuszczanie w wodzie licznych substancji przemiany materii,
 • usprawnia metabolizm, redukując tkankę tłuszczową,
 • polepsza syntezę i przyswajanie testosteronu i aminokwasów w mięśniach, co ułatwia wchłanianie białka – najważniejszego budulca układu mięśniowego,
 • redukuję poziom kortyzolu, tzw. hormonu stresu, wpływając na poprawę samopoczucia,
 • odpowiada za funkcje i namnażanie limfocytów we krwi, których rolą w organizmie jest obrona przed bakteriami, pasożytami i wirusami; brak glutationu powoduje, że komórka obumiera, nie jest w stanie „obronić się” przed drobnoustrojami lub zmniejsza się jej wrażliwość na efekty leczenia onkologicznego. Wlewy Glutation Kielce Katowice Gliwice Rzeszów
  .

Wlewy z Glutationu

Wszechobecny stres i pośpiech powoduje, że komórki naszego organizmu są niedotlenione, narażone na stres oksydacyjny, związany z podwyższonym poziomem wolnych rodników. W wyniku tego dochodzi do uszkodzenia, szybszego starzenia się a nawet rozpadu komórek ciała. Niestety Glutation w znikomych ilościach lub wcale nie wchłania się z przewodu pokarmowego, ponieważ w ludzkim organizmie nie istnieją receptory, które byłyby odpowiedzialne za jego transport do komórek ciała. Wlewy z Glutationu pozwalają na pominięcie drogi pokarmowej, substancja ta trafia bezpośrednio do układu krwionośnego, skąd przenika łatwo do komórek ciała. Wlewy Glutation Kielce Katowice Gliwice Rzeszów

Wlewy dożylne z Glutationu polecane są w szczególności pacjentom:

 • z zaburzeniami pracy wątroby, trzustki, śledziony,
 • długotrwale narażonym na silny stres,
 • odczuwającym ogólne zmęczenie,
 • uprawiającym sport, ponieważ zwiększają wydolność organizmu,
 • po chemioterapii i radioterapii,
 • stosującym restrykcyjne diety,
 • zmagającym się z chorobami bakteryjnymi lub wirusowymi,
 • ze zmianami skórnymi, które są oporne na leczenie,
 • z zaburzeniami psychicznymi (schizofrenia, otępienie starcze, alkoholizm).

  Wlewy Glutation Kielce Katowice Gliwice Rzeszów

Skontaktuj się z nami

Nasze kliniki