Kwas alfaliponowy

Kwas alfaliponowy

Kwas alfaliponowy

Kwas alfaliponowy ALA

Kwas alfaliponowy jest naturalnie występującym w naszym organizmie kwasem tłuszczowym. To ważna substancja rozpuszczalna zarówno w wodzie, jak i w środowisku lipidowym, dzięki czemu działa równocześnie na poziomie błon komórkowych, jak też w samych komórkach i tkankach.

Kwas alfa-liponowy jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, przez co zmniejsza stres oksydacyjny (jest on przyczyną większości chorób przewlekłych). Doskonale radzi sobie z wolnymi rodnikami, dzięki czemu organizm bardzo szybko detoksykuje się i uzyskuje właściwą homeostazę. Kwas ALA jest naturalnie wytwarzany przez organizm, jednak żeby spełniał swoje antyoksydacyjne działanie potrzeba jest go dużo więcej. Idealna metodą suplementacji kwasem ALA jest dożylna infuzja. Kwas Alfaliponowy Kielce Katowice Gliwice Rzeszów

.

Wszechstronne działanie Kwasu alfaliponowego (ALA)

.

Hamuje procesy starzenia się

Działanie przeciwutleniające kwasu alfaliponowego spowalnia proces starzenia się organizmu. Jest jednym z najskuteczniejszych antyoksydantów, czyli substancją neutralizującą wodne rodniki w całym organizmie. Kwas ALA, poprzez swoje właściwości przeciwutleniające, umożliwia regenerację innych ważnych przeciwutleniaczy: witaminy C, witaminy E, koenzymu Q10, witaminy A, czy glutationu.

Przyspiesza metabolizm

Kwas alfaliponowy pomaga przekształcać spożywane pokarmy w energię, dlatego odgrywa ważną rolę w procesach metabolicznych. Powoduje zwiększenie wydatku energetycznego przy jednoczesnym obniżeniu apetytu i niekontrolowanym napadom głodu. Dlatego też kwas ALA zalecany jest jako wsparcie kuracji odchudzającej. Wszystko dzięki temu, że potęguje metabolizm lipidów i węglowodanów oraz normalizuje poziom cukru we krwi, przemieniając glukozę w neutralny dla organizmu glikogen gromadzący się w wątrobie.

Leczy cukrzycę

Badania dowiodły, że kwas alfa-liponwy ma pozytywne działania w leczeniu powikłań cukrzycy (polineuropatia cykrzycowa i retinopatia). Kwas ALA odgrywa ważną rolę w kontrolowaniu cukrzycy, w szczególności powstawaniu zmian utleniających i zapalnych, które powodują tą chorobę. Kwas alfa-liponowy, dzięki swojemu działaniu przeciwutleniającemu, ogranicza braki w dostawie krwi do nerwów i uszkodzenia błon nerwowych, pozwalając zredukować dokuczliwe objawy pojawiające się przy neuropatii cukrzycowej. Substancja ta zwiększa także wrażliwości tkanek na insulinę i pomaga w transporcie cukru do komórek, przez co bezpośrednio może eliminować przyczynę choroby.

Regeneruje wątrobę

Wątroba jest bardzo ważnym narządem o zdolności do regeneracji, jednak stałe działanie na nią substancji toksycznych może spowodować trwałe uszkodzenia wątroby. Kwas alfa-liponowy chroni wątrobę, zwiększając poziom cysteiny. Cysteina z kolei pozwala na usuwanie szkodliwych metali ciężkich z ludzkiego organizmu. Buduje keratynę i glutation – przeciwutleniacz niezbędny dla zdrowia organizmu, poprawia naszą odporność i wykazuje właściwości odtruwające wątrobę. Oprócz ostrych przypadków ALA może być także stosowany w przebiegu przewlekłych chorób wątroby, takich jak np. wirusowe zapalenia wątroby.

Chroni przed miażdżycą

Miażdżyca to choroba bardzo niebezpieczna dla serca jak i całego układu krwionośnego. Blaszki miażdżycowe rozprzestrzeniają się na cały organizm. Proces ten przebiega bardzo podstępnie i bezboleśnie. Niepokojące objawy dostrzegamy dopiero wtedy, gdy tętnice są już poważnie zwężone. Zastosowanie terapii ALA wspomaga leczenie miażdżycy oraz chorób układu sercowo-naczyniowego i powstrzymuje dalszy rozwój procesów miażdżycowych. Kwas ALA stosuje się u pacjentów z  wysokim poziomem trójglicerydów oraz podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi frakcji LDL (potocznie nazywany złym cholesterolem) które to, powodują wzrost ryzyka wystąpienia choroby niedokrwiennej serca, zawału czy udaru.

Wspomaga podczas wysiłku fizycznego, czy wzmożonej aktywności ruchowej

Wlewy dożylne z kwasu alfa-liponowego zalecane są sportowcom w okresie wysiłku wspomagając regenerację mięśniową i odbudowę zapasów glikogenu w wątrobie. Kwas ALA jest niezbędnym koenzymem w metabolizmie tłuszczów i węglowodanów. Wytwarza ATP, czyli cząsteczki energetyczne, występujące w komórkach. Poprawia on wychwytywanie glukozy w komórkach mięśni, które następnie wykorzystują ją do produkcji energii. Jednym słowem odpowiada za sprawną przemianę spożytego pokarmu w energię. Ze względu na zwiększenie produkcji ATP i skrócenie czasu regeneracji sił, organizm może znosić większe obciążenie ćwiczeń, wysiłku czy aktywności fizycznej.

W jakich przypadkach zalecamy zastosowanie wlewu z kwasu alfaliponowego?

 • przy występowaniu częstych infekcji oraz osłabieniu organizmu,
 • w przypadku silnego stresu oraz intensywnego trybu życia,
 • sportowcom oraz osobom bardzo aktywnym,
 • u pacjentów z cukrzycą, zaburzeniami pracy trzustki oraz wątroby,
 • u pacjentów borykających się z chorobami neurologicznymi takimi jak: Stwardnienie Rozsiane, ch. Alzheimera,
 • w podwyższeniu frakcji LDL cholesterolu oraz przy chorobie miażdżycowej,
 • w chorobach nowotworowych,
 • przy zaburzeniach metabolicznych oraz nadwadze.
  .

Jakie efekty obserwujemy po zastosowaniu wlewu z kwasu alfa-liponowego:

 • działa antyoksydacyjnie, usuwa nadmiar wolnych rodników, które są szkodliwymi substancjami, niszczącymi  komórki naszego organizmu,
 • spowalnia proces starzenia organizmu,
 • wpływa pozytywnie na proces odmłodzenia skóry i utrzymania jej w dobrej kondycji,
 • wspomaga redystrybucję witaminy C i E (przedłuża więc ich działanie w organizmie),
 • działa ochronnie na wątrobę, poprawa funkcjonowania wątroby i trzustki,
 • regeneruje komórki wątroby w wyniku (zatrucia lekami i grzybami, zapalenia wątroby),
 • posiada zdolności oczyszczające, dzięki czemu organizm może skutecznie uwolnić się od metali ciężkich, toksyn, związków chemicznych i innych,
 • wykazuje działania przeciwmiażdżycowe,
 • wspiera leczenie zaburzeń krążenia obwodowego,
 • stymuluje syntezę glutationu w organizmie.

Kwas alfaliponowy Kielce, Katowice, Rzeszów, Gliwice

Skontaktuj się z nami

Nasze kliniki